צור קשר אירועים קרובים לכתיבה באתר   ילדות רן כוכבא
 
ילדות
 
רן נולד למשפחה ציונית שורשית ב-ג' בניסן תשכ"ט (22.3.1969) בחיפה. רן הוא הבן השלישי של עטרה ויעקב כוכבא. האח גיל גדול ממנו בארבע שנים, אור בשנתיים וזיו קטן ממנו בתשע שנים.
בשנת 1978 משפחת כוכבא עברה לגור בנתניה, בבית שבנתה בחצר של סבא הלל וסבתא שולמית צור. אזור זה היה בעבר יישוב חקלאי שהוקם על ידי חלוצים ולימים נבלע על ידי העיר נתניה. בחצר המשותפת, שאליה הצטרפה גם משפחת פז (הדודים), גדל רן באווירה משפחתית חמה. סבו נהג לספר על תקופת המחתרות וקום המדינה, ורן התחנך לאהבת הארץ.
רן התבלט כילד יצירתי ומוכשר בעל ידיים טובות וחשיבה מקורית. בחצר ביתו בנה כבר בגיל צעיר כלוב גדול לגידול תוכים. הוא התגאה בתכנון הכלוב שסיפק מזון ומים לתוכים בצורה אוטומטית. בתקופת התיכון התוכים התרבו לעשרות ורן מכר אותם לחנויות החיות בנתניה, וכך מימן את לימודי הנהיגה שלו.
רן למד בבית הספר היסודי "שורשים" ובבית הספר התיכוני-אזורי עמק חפר "רופין". הוא היה פעיל חברתית הן במסגרת הלימודים והן במסגרת תנועת הנוער של האיחוד החקלאי, בה הדריך. רן ניחן בחוש הומור מיוחד ואהב לארגן הופעות מלאות ברוח שטות ובציניות.
רן התבלט בכל המסגרות שבהן פעל - בכישרונותיו, בחוש ההומור שלו, באופטימיות, בחשיבה מקורית ומעמיקה, במקצועיות ובשאיפה לשלמות. הוא אהב מאוד את ארץ ישראל, טייל בה רבות והכיר את שביליה הנסתרים.
וכך נכתב עליו בספר המחזור: "לבחור בחיים מספר שאיפות / טייס, רמטכ"ל, ראש ממשלה לפחות / הג'ינג'י שלנו הפך תופעה / (מועדון מעריצים בשלבי הקמה) / כדי להתפרנס - תוכים בחצר מגדל / ואין מדינה טובה יותר מארץ ישראל / אנו צופים לו עתיד מרקיע שחקים / בייחוד בגלל השער הכתום / השטויות והצחוקים..."